$41.98
In Stock (2)
This is a crisp, cheeky liqueur schnapps made from Australian-grown granny smith apples and pickled lemon. It delivers a lip puckering, zesty-sweet schnapps experience. Two sour flavours are harmoniously balanced with a sweet undertone, and it is best enjoyed it over ice for perfect summer sipping.
| Weight | .75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 6 × 36 cm |
| State | NSW |
|---|---|
| Country | Australia |
| Size | 500mL |
| Style | Schnapps Liqueur |
| Alcohol By Volume | 18.2% |
| Weight | .75 kg |
| Length | 6 cm |
| Width | 6 cm |
| Height | 36 cm |