$62.90
In Stock (3)
A fresh bright citrus hit. Pouring a grassy gold, with bright scents of gingerbread, fresh orange oil & sweet raisin. Find warm spices & a balanced level of sweetness on the palate. Ginger, cinnamon & more sweet orange close it out, leaving a similar sense of satisfaction one gets from eating a piece of freshly baked cake. Perfect for Fancy Whisky High Balls, White Ladies, Side Cars.
| Weight | .9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 25 cm |
| Varietal | Orange |
|---|---|
| State | Victoria |
| Country | Australia |
| Size | 500ml |
| Style | Liqueur |
| Alcohol By Volume | 32% |
| Weight | .9 kg |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 25 cm |