Price range: $29.98 through $159.03
Barrel fermented and left on lees for 3 months providing texture and complexity to the ripe fruit flavours.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 28 cm |
| Varietal | Chenin Blanc |
|---|---|
| Region | Canberra |
| State | ACT |
| Country | Australia |
| Size | 750ml |
| Style | Alternate White |
| Alcohol By Volume | 13% |
| Weight | 1.2 kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 28 cm |