$69.98
In Stock (3)
Displays an initial rich sweetness with notes of almond & marzipan which are then elegantly balanced by a natural vibrant acidity. only 100% Japanese premium Nanko ume fruit great as a cocktail base.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 30 cm |
| Country | Japan |
|---|---|
| Producer | Choya |
| Size | 700ml |
| Style | Umeshu |
| Alcohol By Volume | 17% |
| Weight | 1.2 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 30 cm |