$62.98
Out of stock
The dominant Chardonnay lends this Champagne its aromas of ripe, sweet fruit complemented by subtle oaky notes. The palate is rich and ripe with a luxurious texture that coats the palate, the signature of an outstanding Chardonnay.
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 26 cm |
| Varietal | 42% Chardonnay, 36% Pinot Noir and 22% Meunier |
|---|---|
| Region | Champagne |
| Country | France |
| Size | 375mL |
| Alcohol By Volume | 12% |
| Weight | 0.8 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 26 cm |