$45.98
Out of stock
I am the juicy, raunchy red-hearted schnapps. I am a delicious burst of cherry: plump, ripe and sweet. I am lush and saucy – a true tart! Chill me as a summer delicacy; sip me with dark chocolate. I am best served to share: a blushing nip for the wicked. Please keep me in a cool place. If I get too hot, I might not be as intensely fruity as I was when I was first bottled. Do drink me enthusiastically, but only in moderation (as I am a mischievous one).
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 36 cm |
| Region | Jindabyne |
|---|---|
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | Wildbrumby |
| Size | 500ml |
| Style | Schnapps Liqueur |
| Alcohol By Volume | 18% |
| Our Rating | SPIRITS @ PLONK |
| Weight | 0.75 kg |
| Length | 5 cm |
| Width | 5 cm |
| Height | 36 cm |