Price range: $10.98 through $166.98
A strong, dark Doppelbock that´s more than meets the eye. Malty-aromatic, sweet, pleasently heavy, with an intensive fragrance and strong flavour; a world known specialty just like its baroque namesake, the brilliant painter and architect Cosmas Damian Asam.
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 6 × 26 cm |
| Varietal | Bock |
|---|---|
| Country | Germany |
| Size | 500mL |
| Style | Lager/Pilsner |
| Alcohol By Volume | 6.9% |
| Weight | 0.8 kg |
| Length | 6 cm |
| Width | 6 cm |
| Height | 26 cm |