Price range: $4.58 through $89.98
Wayward says...
We brewed this easy drinking hazy pale ale for those looking for a sessionable mid-strength ABV beer with a seriously juicy hop punch. Light malt and oats are perfectly balanced with tropical hop flavours of Citra, Simcoe and Chinook. The perfect backyard beer.
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | Hazy/Tropical Pale |
|---|---|
| Region | Sydney |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Size | 375 mL |
| Style | Pale Ale |
| Alcohol By Volume | 3.5% |
| Weight | 0.4 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |