Price range: $4.58 through $82.98
We’ve re-designed this beer from the ground up to offer maximum refreshment and drinkability. It offers up a clear, lighter body; less bitterness; and a just subtle hint of citrus and passionfruit aromatics. It’s the ultimate easy-drinking lager and alongside our long-time favourite Everyday Ale, we reckon we’ve nailed the perfect pigeon pair to cover all tastes.
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | Lager |
|---|---|
| Region | Sydney |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Size | 375 mL |
| Style | Lager/Pilsner |
| Alcohol By Volume | 4% |
| Weight | 0.4 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |