Price range: $23.98 through $131.18
Deal Price - 6 for $120
Pale yellow, with a tinge of green. Apple blossom on the nose, hints of fennel and juicy, ripe stone fruits. A year showing full flavour ripeness, finesse and bright,
balanced natural acidity. This wine is generous with a lovely zest.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 29 cm |
| Varietal | Riesling |
|---|---|
| Region | Watervale |
| State | South Australia |
| Country | Australia |
| Producer | Vickery Wines |
| Size | 750mL |
| Style | White Wine |
| Alcohol By Volume | 12.5% |
| Weight | 1.2 kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 29 cm |