Price range: $5.98 through $111.98
Thick, white head, clarity and color in the hue of light gold. A discerning beer drinker will sense in it malty notes, a delicate aroma of hops, and even apple-and-banana flavors.
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 17 cm |
| Varietal | Ale |
|---|---|
| Country | Poland |
| Producer | Tyskie |
| Size | 500ml |
| Style | Ale |
| Alcohol By Volume | 5% |
| Weight | 0.6 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 17 cm |