Price range: $37.98 through $209.98
A rich and lively Pinot Noir from the Tamar Valley in Tasmania with red fruit and spice notes and a hint of tannin.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 28 cm |
| Varietal | Pinot Noir |
|---|---|
| Region | Tamar Valley, Tasmania |
| State | Tas |
| Country | Australia |
| Producer | Two Tonne |
| Size | 750ml |
| Style | Pinot Noir |
| Alcohol By Volume | 13.0% |
| Eat With | Aubergine parmigiana, duck or grilled salmon |
| Weight | 1.2kg kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 28 cm |