Price range: $8.98 through $113.98
Cologne Gold is a light elegant Kolsch brewed for pure enjoyment. Delicately balanced with soft malt character and a crisp, refreshing finish - it is all about drinkability, finesse, and the simple pleasure of another sip.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 16 cm |
| Varietal | Kolsch |
|---|---|
| Region | Kirrawee |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | Sunday Road |
| Size | 440ml |
| Style | Kolsch |
| Alcohol By Volume | 4.6% |
| Weight | 0.5 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 16 cm |