Price range: $9.98 through $195.98
Golden Ale Enjoy the canned version of our Irish Gold Golden Ale. Traditionally brewed with lightly roasted Cara malt and finished with First Gold aroma hops A tastier ale with a gentle bite.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | ALE |
|---|---|
| Region | Kilkenny |
| Country | Ireland |
| Producer | Sullivan's Brewing Company |
| Size | 440ml |
| Style | English Pale Ale |
| Alcohol By Volume | 5.2% |
| Weight | 0.5kg kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |