Price range: $4.98 through $84.98
Game on AGAIN!
8bit IPA is back. A full-tilt West Coast hit. Packed with citrus hops, floral aroma, and caramel malt for balance. Big bitterness, smooth finish. The perfect power-up for gamers chasing that next-level hoppy victory.
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | IPA |
|---|---|
| Region | Goulburn |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | Stockade Brewing |
| Size | 375ml |
| Style | IPA |
| Alcohol By Volume | 6.5% |
| Weight | 0.4kg kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |