$7.00
Out of stock
An authentic IPA, masterfully brewed with heartfelt craft. Packed full of vibrant citrus, grapefruit and pineapple flavours. Balanced with a crisp, bitter finish. A bold original, with reliable quality in every sip.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 16 cm |
| Varietal | IPA |
|---|---|
| Region | Cornwall |
| Country | England |
| Producer | St Austell Brewery |
| Size | 440ml |
| Style | IPA |
| Alcohol By Volume | 5.5% |
| Weight | 0.5kg kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 16 cm |