Price range: $7.58 through $92.98
Our Dry Cider is the perfect balance of crisp freshness and complex flavour! Made from carefully selected cider apples, each sip delivers a clean, refreshing taste with a dry finish. Ideal for those who appreciated a more refined, less sweet profile. A true cider enthusiasts drink!
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 11 cm |
| Varietal | Dry |
|---|---|
| Region | Aberdeen |
| State | TAS |
| Country | Australia |
| Producer | Spreyton Cider |
| Size | 330ml |
| Style | Cider |
| Alcohol By Volume | 6.5% |
| Weight | 0.4 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 11 cm |