Price range: $5.50 through $105.90
Deep amber color, full-bodied, complex character, spicy flavour.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 22 cm |
| Varietal | American Pale Ale |
|---|---|
| Country | USA |
| Size | 355mL |
| Style | Pale Ale |
| Alcohol By Volume | 5.60% |
| Our Rating | https://www.ratebeer.com/beer/sierra-nevada-pale-ale-bottle-can/365/ |
| Weight | 0.5 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 22 cm |