Price range: $11.58 through $148.98
Shapeshifter says...
Ever heard of Japan syndrome? Where Australians travel there and they realise it’s SO much cooler than they EVER imagined and they bring a WHOLE new personality home for the holidays and are suddenly ALL about LIGHT, crispy lagers with a DOUGHY flavour and a TOUCH of pleasant bitterness? Yeah.
| Weight | .5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 16 cm |
| Varietal | Lager |
|---|---|
| Region | South Adelaide |
| State | SA |
| Country | Australia |
| Size | 440ml |
| Style | Lager/Pilsner |
| Alcohol By Volume | 4.8% |
| Weight | .5 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 16 cm |