Price range: $8.48 through $105.49
Lil Creamy is the oat cream session IPA you didn’t know you needed. Layers of oats and milk sugar create a soft, creamy body, while generous additions of Nectaron T90 and Peacharine Hop Kief from Freestyle bring ripe stone-fruit character.
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 17 cm |
| Varietal | Oat Cream Session IPA |
|---|---|
| Region | Illawarra region |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | Seeker Brewing |
| Size | 500ml |
| Style | IPA |
| Alcohol By Volume | 3% |
| Weight | 0.6 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 17 cm |