Price range: $7.98 through $152.98
Knock off in style with this classically inspired West Coast IPA. Driven by tropical hop flavours with beautiful bursts of citrus and resiny pine, all rounded off with a dry, mouth-watering finish, Central West is a no-nonsense beer you’ll be necking all night for its fantastic taste, restrained bitterness and refreshing nature.
| Weight | .4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | IPA |
|---|---|
| Region | Bathurst |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | Reckless Brewing |
| Size | 375ml |
| Style | IPA |
| Alcohol By Volume | 6.5% |
| Weight | .4kg kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |