Price range: $7.98 through $97.98
Range says...
Dreams is a hazy IPA that will saturate your senses with waves of tropical and dreamy hop flavours. The colour is a glowing orange haze, with a dense and fluffy white foam atop. We've sourced our favourite hand selected hops from the USA and New Zealand to work our magic on a signature Range Hazy IPA. Aromas of orange sherbet and passionfruit sorbet burst out, while juicy notes of fresh orange, pulpy mango and a hint of berries will coat your palate. A with a subtle and mild bitterness ties things together and rounds out an ultimately smooth and full mouthfeel. You'll be dreaming about this one until your next sip.
| Weight | .4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 11 cm |
| Varietal | NEIPA/Hazy IPA |
|---|---|
| Region | Brisbane |
| State | QLD |
| Country | Australia |
| Size | 330ml |
| Style | IPA |
| Alcohol By Volume | 6.4% |
| Weight | .4 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 11 cm |