Price range: $6.98 through $87.98
DISCO is a fresh and hazy pale ale that's been double dry-hopped for an extra level of hop luxury. You can expect a medium-full mouthfeel with a light and fluffy carbonation. Juicy notes of fresh melon and passionfruit burst through, with a late hit of orange zestiness to finish. The bitterness is low but lightly present and brings with it an element of ultimate crushability.
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 11 cm |
| Varietal | Hazy/Tropical Pale |
|---|---|
| Region | Brisbane |
| State | Queensland |
| Country | Australia |
| Size | 330ml |
| Style | Pale Ale |
| Alcohol By Volume | 5.2% |
| Weight | 0.4 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 11 cm |