Price range: $13.58 through $173.98
Blaze It is a brand new Double Dry-Hopped IPA that we've hit with a fruity little hop combo of Citra, Rakau and Motueka, then finished it off with an addition of Abstrax Brewgas Gelato terpene for that final 420 kick. In the glass, this beauty pours a thick yet soft yellow, with an insane haaaaaze. Take a whiff and you'll be hit with a potent mix of mango sorbet, vanilla kush and an orange sherbet soft kick.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 16 cm |
| Varietal | Double Dry-Hopped IPA |
|---|---|
| Region | Brisbane |
| State | QLD |
| Country | Australia |
| Producer | Range Brewing |
| Size | 440ml |
| Style | IPA |
| Alcohol By Volume | 6.7% |
| Weight | 0.5 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 16 cm |