Price range: $5.98 through $110.98
A fruit forward crow favourite. Big pineapple and summer fruits. Low bitterness.
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | Hazy Pale Ale |
|---|---|
| Region | Fairy Meadow |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | Principal Brewing |
| Size | 375ml |
| Style | Pale Ale |
| Alcohol By Volume | 4.9% |
| Weight | 0.4 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |