$87.98
In Stock (10)
Ginpeachment showcases a unique fusion of fruit-forward botanicals featuring vibrant notes of juicy peach, native macadamia, and ripe raspberry. This pink gin mixes sweet summer flavours with an intricate blend of botanicals, creating a playful yet sophisticated gin. Delicately tart with a subtle creamy undertone.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 28 cm |
| Varietal | Gin |
|---|---|
| Region | Canberra |
| State | ACT |
| Country | Australia |
| Producer | The Prime Ginister |
| Size | 700ml |
| Style | Gin |
| Alcohol By Volume | 42% |
| Weight | 1.2 kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 28 cm |