Price range: $5.96 through $108.98
Peroni Red Senza Glutine beer from Peroni is produced from selected ingredients and analizes every step of the production process to guarantee a gluten content of less than 10 ppm while keeping intact the round taste and balance that has been present for the last 150 years. Enjoy your Peroni low-gluten beer with friends and family, the classic peroni red taste without the Gluten. Enjoy!
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 6 × 26 cm |
| Varietal | Gluten Free Lager |
|---|---|
| Country | Italy |
| Producer | Peroni |
| Size | 330ml |
| Style | Lager |
| Alcohol By Volume | 4.7% |
| Weight | 0.6kg kg |
| Length | 6 cm |
| Width | 6 cm |
| Height | 26 cm |