Price range: $7.28 through $139.98
A full bodied Hazy Pale Ale that's soft, juicy, full of flavour, and completely crushable. Built off a Tri-Hop combination of tropical goodness and a malt bill packed full of delicious oats. This full flavoured experience will no doubt take you to where the good vibes flow.
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | Hazy Pale Ale |
|---|---|
| Region | Botany Bay |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | One Drop |
| Size | 375ml |
| Style | Pale Ale |
| Alcohol By Volume | 4.5% |
| Weight | 0.4 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |