Price range: $6.58 through $118.98
A classic bohemian lager with a biscuit-meets-bread malty backbone, a subtle spicy and floral hop character, and a crisp clean finish. It’s the award winning lager you love, now bigger.
| Weight | .4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 14 cm |
| Varietal | Lager |
|---|---|
| Region | Sydney |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Size | 375ml |
| Style | Lager/Pilsner |
| Alcohol By Volume | 4.3% |
| Weight | .4 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 14 cm |