Price range: $4.58 through $56.98
The front of the can might say mid-strength but the liquid inside is anything but mid. We’ve used a mythical amount of hops to create a flavour profile bursting with citrus and tropical fruit.
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | Pale Ale |
|---|---|
| Region | Sydney |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | Mountain Culture Beer Co |
| Size | 355ml |
| Style | Pale Ale |
| Alcohol By Volume | 3.5% |
| Weight | 0.4kg kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |