Price range: $5.58 through $103.98
This citrusy IPA is made with both citrus hops and fresh oranges giving it a dry yet fresh finish. There are also notes of peach and pines, creating a tasty yet refreshing IPA. This is the perfect beer for a hot summer day at the beach or to crack open at your next BBQ, because the best part, it's ultra low alcohol!
| Weight | .4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | Australian IPA |
|---|---|
| Region | Melbourne |
| State | Victoria |
| Country | Australia |
| Size | 375ml |
| Style | IPA |
| Alcohol By Volume | <0.5% | 0.5%
| Weight | .4 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |