Price range: $6.58 through $80.98
For the off-beat seekers, thirsty for the new. Fresh, Hazy, Juicy and absolutely No Shortcuts.
Hops: Cashmere, Galaxy, Idaho 7
Malts: Wheat, Pilsner, Rolled Oats
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | Hazy Pale Ale |
|---|---|
| Region | Newcastle |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | Modus Brewing |
| Size | 375ml |
| Style | Hazy Pale Ale |
| Alcohol By Volume | 4.8% |
| Weight | 0.4kg kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |