Price range: $27.98 through $148.74
Profile - Apples. Juniper. Dill. Spicy. Textural. Dry.
Perfect pairing - Wiener Schnitzel.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 28 cm |
| Varietal | Gruner Veltliner |
|---|---|
| Region | Adelaide Hills |
| State | SA |
| Country | Australia |
| Size | 750ml |
| Style | White Wine |
| Alcohol By Volume | 12.5% |
| Weight | 1.2 kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 28 cm |