Price range: $7.50 through $141.98
An infusion of hibiscus in the session sour. It's nice and pink. There is a middle ground between beer and sour iced tea in this tart, dry, bright and zippy pink beverage. Despite its shocking pink color and bright berry and floral accents, it doesn't look like a sweet soft drink. An approachable hibiscus sour that is light, dry, refreshing, and works well in cocktails. .
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | Kettle Sour |
|---|---|
| State | South Australia |
| Country | Australia |
| Size | 375ml |
| Style | Sour |
| Alcohol By Volume | 3% |
| Weight | 0.4 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |