Price range: $32.98 through $177.98
Whole bunch press, fermented in stainless steel tanks at 4 degrees for 24 hours gives an oaky finish. Stone fruits meet citrus blossom. A wine that is fresh with crisp acidity.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 28 cm |
| Varietal | Fiano |
|---|---|
| Region | Canberra |
| State | ACT |
| Country | Australia |
| Size | 750 mL |
| Style | Alternate White |
| Alcohol By Volume | 12.2% |
| Weight | 1.2 kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 28 cm |