$34.98
In Stock (7)
Made in a complex Alsatian style, small batches are wild fermented in new French oak. Some portions have a touch of skin contact. Aged on fine lees in foudre before being bottled young and fresh.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 28 cm |
| Varietal | Pinot Gris |
|---|---|
| Region | Geelong |
| State | VIC |
| Country | Australia |
| Producer | Lethbridge |
| Size | 750ml |
| Style | White Wine |
| Weight | 1.2kg kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 28 cm |