Price range: $30.98 through $167.98
A bright crisp, sparkling wine with hints of apple and pear. Perfect for holiday drinking on its own or in a Spritz!
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 9 × 29 cm |
| Varietal | Prosecco |
|---|---|
| Region | Canberra |
| State | ACT |
| Country | Australia |
| Size | 750mL |
| Style | Sparkling Wine |
| Alcohol By Volume | 12.3% |
| Eat With | Perfect for holiday drinking on its own or in a Spritz! |
| Tasting Notes | A bright crisp, sparkling wine with hints of apple and pear. |
| Weight | 1.2 kg |
| Length | 9 cm |
| Width | 9 cm |
| Height | 29 cm |