$17.98
Out of stock
This is a delicious, dry Sangiovese Rose, with inviting aromas of cherry, watermelon and peaches. The palate is crisp, textured, savory and refreshing, with nuances of summer berry fruits.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 28 cm |
| Varietal | Rose |
|---|---|
| Region | Bungendore |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | Lark Hill |
| Size | 750ml |
| Style | White Wine |
| Alcohol By Volume | 12.5% |
| Weight | 1.2 kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 28 cm |