$64.98
In Stock (4)
Classic Cask Gift Pack
Tradition redefined. A New World whisky with a story to tell. From where our story began, where the whisky rules of old were rewritten to make way for new traditions. Double-distilled & aged in a considered selection of small casks, this is a labour of love steeped in heritage.
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 26 cm |
| Varietal | Whiskey |
|---|---|
| State | TAS |
| Country | Australia |
| Producer | Lark Distillery |
| Size | 100ml |
| Style | Whiskey |
| Alcohol By Volume | 43% |
| Weight | 0.9 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 26 cm |