Price range: $10.98 through $137.98
Echigo Beer has been well recognized as the first & leading Japanese craft beer brand since its birth in 1994. Koshihikari Echigo Beer is Smooth, Dry & Crisp flavoured premium quality Rice Lager made from Niigata grown rice, malts & hops. It has a great matching with foods that have subtle flavours.
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 26 cm |
| Varietal | Lager |
|---|---|
| Country | Japan |
| Size | 500 mL |
| Style | Lager/Pilsner |
| Alcohol By Volume | 5.0% |
| Weight | 0.8 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 26 cm |