Price range: $5.98 through $109.98
Bitter Ale, creamy with hints of mocha and cinnamon. Irelands' other much-loved dark beer. Made in Australia.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 16 cm |
| Varietal | Red/Amber Ale |
|---|---|
| Country | Australia |
| Size | 470mL |
| Style | Dark/Malty |
| Alcohol By Volume | 4.30% |
| Our Rating | https://www.ratebeer.com/beer/kilkenny/4788/ |
| Weight | 0.5 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 16 cm |