Price range: $7.98 through $69.98
Yet another top quality German style seasonal release out of Jindabyne Brewing. An easy-drinking lager-like ale.
| Weight | .9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 26 cm |
| Varietal | Kolsch |
|---|---|
| Region | Jindabyne |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Size | 500ml |
| Style | Lager/Pilsner |
| Alcohol By Volume | 4.6% |
| Weight | .9 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 26 cm |