Price range: $5.58 through $104.98
Jelen Pivo is not only a leading brand of the Apatin brewery, but also the absolute leader in the Serbian market. This beer is made from the highest quality ingredients, and its flavor and pleasant bitterness for decades refreshes to generations of beer drinkers in our country and abroad.
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 17 cm |
| Varietal | Lager/Pilsner |
|---|---|
| Country | Serbia and Montenegro |
| Producer | Jelen |
| Size | 500ml |
| Style | Lager/Pilsner |
| Alcohol By Volume | 4.6% |
| Weight | 0.6 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 17 cm |