Price range: $27.98 through $152.98
Touriga, Shiraz, Grenache Blend - Sometimes it just takes some company to sing!!!
Juicy red fruits, some pepper and spice from the Shiraz with a lifted crunchy acid line.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 28 cm |
| Varietal | Touriga, Shiraz Grenache |
|---|---|
| Region | Canberra |
| State | ACT |
| Country | Australia |
| Producer | Intrepidus Wines |
| Size | 750ml |
| Style | Red Wine |
| Alcohol By Volume | 13.5% |
| Weight | 1.2kg kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 28 cm |