Price range: $28.90 through $159.21
This wine would be perfectly paired, soaking up the sun with an Italian hunk in Sicily. Fruit sourced from a fantastic grower in Gundagai, made by Chrissie Smith.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 28 cm |
| Varietal | Nero d'Avola |
|---|---|
| Region | Canberra |
| State | ACT |
| Country | Australia |
| Size | 750ml |
| Style | Red Wine |
| Alcohol By Volume | 13.5% |
| Weight | 1.2 kg |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 28 cm |