Price range: $17.50 through $341.98
Rare, wild and dangerous. We've called it Rhino, the nickname for the F/A - 18 jets that dominate the Hunter's skyline on very special occasions. It's a massive 18% IPA at the extreme end of brewing with the intensity, flavour and resin to navigate its high altitude ABV, it requires 150+ IBUs to pop rivet it together
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | Quad IPA |
|---|---|
| Region | Hunter Valley |
| State | NSW |
| Country | Australia |
| Producer | Hope Estate |
| Size | 375ml |
| Style | IPA |
| Alcohol By Volume | 18.0% |
| Weight | 0.4kg kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |