Price range: $8.28 through $104.98
Hazy, juicy and with a citrusy hop aroma – finishing off with intense flavour and a great mouthfeel. Featuring Riwaka, Nelson Sauvin, Citra and Mosaic hops – this beer will bring out the Jedi in everyone. Unfined and unfiltered, the J JUICE pours quite hazy in the glass with a bright orange colour.
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | NEIPA/Hazy |
|---|---|
| Region | Melbourne |
| State | Victoria |
| Country | Australia |
| Size | 355 mL |
| Style | IPA |
| Alcohol By Volume | 7.1% |
| Weight | 0.4kg kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |