Price range: $6.28 through $76.98
This isn’t the average industrial lager. Old world and new world hops deliver floral and spicy aromas, setting the stage for a clean, modern pilsner that nods to its old world roots while bringing a certain mischievous youth to the party. Classic, but far from ordinary.
| Weight | .4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 12 cm |
| Varietal | Pilsner |
|---|---|
| Region | Melbourne |
| State | VIC |
| Country | Australia |
| Size | 375ml |
| Style | Lager/Pilsner |
| Alcohol By Volume | 5% |
| Weight | .4 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 12 cm |