Price range: $10.58 through $132.00
This American IPA is reminiscent of the early 2010's. Hopped with Amarillo and Chinook, delivering bold citrus, pine, and fresh grapefruit notes. It's refreshing, balanced and clean with a dry wide open finish. Inspired by our favourite beers, brewed by some of the major players in the San Diego beer scene of the early 2010’s.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7 × 16 cm |
| Varietal | IPA |
|---|---|
| Region | Lilydale |
| State | VIC |
| Country | Australia |
| Producer | Hargreaves Hill |
| Size | 440ml |
| Style | IPA |
| Alcohol By Volume | 6.5% |
| Weight | 0.5 kg |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 16 cm |