$62.98
Out of stock
Grand Marnier is a liqueur created in 1880 by Alexandre Marnier-Lapostolle. It is made from a blend of cognac and distilled essence of bitter orange. It can be consumed neat, or with desserts - most famous of all - Crèpe Suzette.
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 20 cm |
| Country | France |
|---|---|
| Size | 700ml |
| Alcohol By Volume | 40% |
| Weight | 1.2 kg |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 20 cm |